FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj     
"WRock na Wyspie" ( 25 czerwiec )

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum " SCENA DS " Dolnośląska Scena Muzyczna www.myspace.com/scenads Strona Główna :: KONCERTY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gen
Administrator



Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 366
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 18:53, 01 Cze 2006    Temat postu: "WRock na Wyspie" ( 25 czerwiec )

25 czerwca w ramach festiwalu Wrocław Non Stop odbędzie się koncert ,zagrają :

Zion Train
Vavamuffin
Coma
Farben Lehre
Bakshish
Akurat
Hunter
Blade Loki
Duberman
Radical News

14:00 - 23:00

bilety 9 zł - przedsprzedaż, 12 zł - przed koncertem
do 9 czerwca bilety po 7 zł
Wyspa Piaskowa


Zion Train

Zion Train to pionierski zespół i sound system future dub.
Obok takich grup jak Dreadzone należą do pionierów i największych światowych gwiazd działających na styku reggae roots i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej.





Powstali w 1990 w składzie: Molara (wokal i instrumenty perkusyjne), Cod (melodica), Perch (live dub mixing), Hake (trąbka), Forkbeard (puzon) i Tench (klimaty i elektronika).
Sukces ich pierwszych albumów “A Passage to Indica”, “Natural Wonders of the World in Dub“ oraz “Siren” doprowadził do podpisania w 1995 roku kontraktu z sublabelem Warner China Records, gdzie wydali swój największy album „Homegrown Fantasy” i stworzyli pierwszy na świecie dubowy video clip do singla “Get Ready”.
Od 1999 roku znów w ramach swojej wytwórni Universal Egg kontynuują wydawanie wysokiej jakości dubu, muzyki elektronicznej, eksperymentalnego drum’n’bassu oraz tanecznej muzyki world.





Ich autorski wieczór klubowy “Bass Odyssey” został opisany przez The Independent w następujących słowach: " W całej stolicy nie znajdziesz lepszej całonocnej imprezy dubowej”. Ich występ na żywo zrecenzowano w New Musical Express: “Większa liczba odbić niż na imprezie w fabryce Michelina”.
Grali na większości najważniejszych europejskich festiwali oraz wydawali swoje pismo The Wobbler o nakładzie 15 000 egz., promując myśl prowokującą oraz użyteczne i lekceważące informacje.





Vavamuffin
Zespół Vavamuffin powstał mniej więcej w lutym 2003 roku w Warszawie. W skład zespołu weszli przedstawiciele dwóch, a może i trzech, pokoleń reggae i raggamaniaków. Vavamuffin gra muzykę silnie inspirowaną raggamuffin, czy też modern roots z elementami "starego" reggae i dancehallu. Ważnym elementem podczas koncertów jest także freestyle. Zespół koncertował w wielu miastach Polski min. w Łodzi, Krakowie, Lublinie, Gliwicach, Toruniu, Ostródzie, Częstochowie.

Koncerty Vavamuffin to niesamowita energia skierowana do publiczności, doskonała zabawa i przede wszystkim przekaz, który prawdziwa muzyka reggae niesie ze sobą począwszy od swoich korzeni, bez względu na czas i na miejsce w jakim rozbrzmiewają jej dźwięki. Muzycy formacji, znani są z wielu innych projektów i gościnnych występów u boku na przykład Fu czy Sidney'a Polaka. Do udziału w swojej najnowszej płycie zaprosili m.in. mistrza dub'u znanego z Kapeli ze Wsi Warszawa – Mario Dziurex'a, Dj Feel-X'a, sekcję dętą legendarnego DAAB'u czy zmysłowe żeńskie trio wokalne krakowskiego Duberman'a. Teksty Vavamuffin przesycone są warszawską ulicą. Artyści bawią się tą formą, wykazując, że znakomicie pasuje ona do tematów typowych dla, zdawałoby się odległej, kultury reggae.



Coma


Delikatne, imitujące bicie serca uderzenia perkusji, dźwięki gitar.., oszczędnie pulsujący bas - tyle wystarczy, żeby znaleźć się w zupełnie innym świecie. Wystarczy kilka sekund, żeby całkowicie przenieść się do cudownej muzycznej krainy, tak różnej od otaczającego nas świata, a zarazem tak bliskiej wszystkiemu co ludzkie. Taka właśnie jest muzyka grupy Coma.





Zespół Coma został założony w czerwcu 1998 roku w Łodzi. Pierwszym nagranym utworem grupy był "Pasażer". Pod koniec 2003 roku udało się grupie podpisać kontrakt z BMG Poland, co umożliwiło rozpoczęcie nagrań do debiutanckiej płyty - "Pierwsze Wyjście z Mroku". Przed wydaniem pierwszego studyjnego albumu zespół zyskał ogromną popularność koncertując u boku Kazika, Sweet Noise, Acid Drinkers i T.Love.





Zespół w 2001 roku dotarł do ostatniego etapu przesłuchań konkursu debiutów w Opolu, zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Rockowym Węgorzewo w 2004, a 15 marca 2005 roku zdobył prestiżową statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock - za płytę "Pierwsze wyjście z mroku".
Jako jedyny łódzki zespół rockowy przez 20 tygodni nie opuszczał pierwszego miejsca na liście przebojów Radia Łódź.


Farben Lehre
Pewnego słonecznego dnia, zamknęli się w garażu i postanowili śpiewać prawdziwe piosenki. Zadebiutowali 13 października 1986 roku, wysłuchało ich około 200 par uszu. Niedługo potem, z gitarami w plecakach wsiedli do "Żółtej Łodzi Podwodnej" i popłynęli do Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Gdyni, zbaczając na moment do Mińska białoruskiego (maj'8Cool, odwiedzając czeski Cieszyn (luty'90), zahaczając również o Niemcy (Darmstadt - marzec'90). W sierpniu'90 zacumowali na festiwalu w JAROCINIE, by zostać jednym z jego laureatów.


Farben Lehre to polski zespół punkowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy. Pierwszy koncert zespołu miał miejsce w Płocku, 13 października. Następnie Farben Lehre koncertowało w całej Polsce, a także w Czechach i w Niemczech. W 1990 byli jednymi z laureatów Festiwalu w Jarocinie. Ich pierwsza płyta, "Bez Pokory", została wydana w 1991 roku. Zespół jest także pomysłodawcą festiwalu Punky Reggae Live, serii koncertów muzycznych punk i reggae.





Bakshish


Historia zespołu BAKSHISH to aż 24 lata ciągłej pracy mimo wielu przeciwności losu, wbrew muzycznym modom i na przekór listom przebojów. Ostoja, legenda, kultowość - słowa, które pasują do BAKSHISHU, ale od których zespół ucieka. Jarex i kolejni muzycy (było ich już kilkudziesięciu!) bardziej stawiają na wspólnotę, przyjaźń z fanami i szczerość przekazu.





Zespół BAKSHISH powstał wiosną 1982 r. w Kluczborku na bazie kilku lokalnych zespołów. Muzyczne poszukiwania rozpoczęte od ska i rock-steady po kilku miesiącach przyjęły formę reggae. Rok 1982 oprócz koncertów w całym kraju przyniósł pierwsze sukcesy - awans do finału i pierwszej dziesiątki w konkursie "Kto najlepszy w tym Rocku?". Rok później znów pierwsza dziesiątka - tym razem w Jarocinie. Popularni i obecni na wszystkich ważniejszych koncertach rockowych, nie otrzymali żadnych propozycji od firm płytowych. Wielu muzyków pozbawiło to entuzjazmu i chęci do grania, co spowodowało, że przez zespół przewinęło się kilkadziesiąt osób. Jedynym śladem działalności w tamtym okresie, jest ukazanie się piosenki Bakshishu, pt. "Czarna Droga", obok takich zespołów jak Tilt, Armia, Moskwa i innych na płycie FALA wydanej w 1985 roku. Niewątpliwie było to dużym sukcesem znaleźć się na najbardziej kultowej płycie lat osiemdziesiątych. O wielu latach oczekiwań zespół realizuje za własne pieniądze pierwsze nagrania demo w Polskim Radiu Opole, ale ich prezentacja firmom płytowym nie przynosi żadnych efektów. Dzięki pomocy kilku przyjaciół zespół odbył trasę po Niemczech, gdzie też zrealizował kolejne nagrania. Zespół decyduje się na własne wydanie tego materiału w formie kasety demo pt. "Open Your Heart "



Obecnie zespół skończył nagrania trzeciej swojej płyty " B-3" (czyt. Be free). Będzie ona z pewnością przełomem w karierze zespołu. Znajdą się na niej piosenki z ostatnich pięciu lat działalności zespołu wzbogacone sekcją dętą i żeńskim wokalem Moniki - nowej wokalistki, która na stałe zagościła w zespole



Akurat


AKURAT to grupa z okolic Bielska-Białej, zadebiutowała na rynku fonograficznym w styczniu 2001r. albumem “Pomarańcza” . Sam zespół swoją muzykę określa mianem “poezji ska-kanej”. Dla niewtajemniczonych jest to skoczna muzyka z elementami ska, reggae i rocka. Utwory AKURAT zawierają sporą dawkę świeżych melodii i charakterystyczny wyrazisty rytm. Instrumentarium zespołu to podstawowy, rockowy skład wsparty sekcją dętą. Ich mocną stroną są również teksty: dowcipne, przewrotne, pełne niekonwencjonalnych skojarzeń. Z pierwszej płyty pochodzą m.in. przeboje “Hahahaczyk”, “Droga Długa Jest” i “Lubię Mówić Z Tobą” - wideoklipy do tych utworów były emitowane w prawie wszystkich ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, a “Droga...” dotarła na 2 miejsce listy “Polska charts” w VIVA Polska.



AKURAT powstał w listopadzie 1994r. Zanim w styczniu 2001r. ukazała się płyta “Pomarańcza” - zespół aktywnie koncertował w Polsce, a także Czechach i Słowacji. Był laureatem regionalnych przeglądów (Bielsko, Andrychów), a przełomowym wydarzeniem było gorące przyjęcie przez publiczność na festiwalach Przystanek Woodstock 98, 99 i 2001. Po wydaniu płyty Akurat uczestniczył mi.in. w festiwalach: Przystanek Olecko, Fama, Regałowisko oraz koncertował m.in. w Dani i Niemczech. Utwory AKURAT zostały zamieszczone na kompilacjach “Inwazja Mocy 2000” i “Przystanek Woodstock 99 vol.2”, oraz na kilku składankach dostępnych w obiegu niezależnym. Zespół ma na koncie również kasetę koncertową wydaną w Czechach.



Hunter


Tam, gdzie błąkają się zagubione dusze, swoje miejsce znalazł Hunter. „Jesteśmy Łowcy, bo zabieramy bogatym i dajemy biednym... czyli nam samym”- zespół swoje przeznaczenie zaczął wypełniać w roku 1986, kiedy drogi Pawła (Drak) Grzegorczyka (gitara) i Grzegorza (Brooz) Sławińskiego (perkusja) skrzyżowały się ze sobą. Nie było w tych narodzinach żadnej większej ideologii - ot, jak każdy młody zespół założony w tamtych latach, chciał grać heavy metal, a przy tym dobrze się bawić.





Muzyka Huntera posiada w sobie niepowtarzalny klimat z różnorodnymi i oryginalnymi solówkami, i jest to " spontaniczna, czysta energia, która poraża" i działa zarówno na ludzi pragnących ostrego czadu, jak i na tych chcących usłyszeć melodię przenikającą wprost do ich duszy.





Blade Loki
Zespół Blade Loki powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Od początku działalności wykonywał melodyjną odmianę punk-rocka, jednocześnie łącząc ją z Hard Core, Reggae i Ska.
W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album "Młodzież olewa", zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił na Festiwalu Odjazdy '95, po którym prasa muzyczna pisała: "Wielkie zamieszanie spowodował występ Bladych Loków, żywi muzycy, żywa muzyka, żywe słowa, przednie widowisko. Nic dziwnego, że nawet po bisach publiczność długo wywoływała zespół."
Pod koniec 1995 roku redaktorzy pisma BRUM okrzyknęli zespół III-m debiutem roku, obok Liroya i Justyny Steczkowskiej.
Po kilku latach przerwy związanej z roszadami personalnymi, jeden z utworów („Manifest”) znalazł się na składance "Muzyka Przeciwko Rasizmowi", a dwa utwory tj. „Co się stało” i System” ukazują się na składance w USA. W tym też czasie do Bladych doszła sekcja dęta (trąbka i puzon).
Ostatni album zespołu "Psy i Koty", ukazał się w 2002 roku. Płyta ukazała się również w Czechach i Słowacji przez firmę Papagajuv Hlasatel Records. W tym samym roku Blade Loki występują na Przystanku Woodstock 2002. Jeden z utworów wykonanych podczas koncertu znalazł się w filmie pt. „Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski”. Pod koniec 2002 roku zespół kreci teledysk do utworu „Tajemnicza Pani” dla TV Wrocław. W 2003 kilka utworów z płyty znalazło się na składankach w Polsce, Czechach i Słowacji.
Od początku istnienia zespół jest wierny z jednej strony silniejszemu osadzaniu swoich dźwięków w punkowej tradycji, zaś z drugiej do ubarwiania formuły stylami Ska, Reggae, Hard Core co w połączeniu ze wstawkami granymi na instrumentach dętych i sceniczną charyzmą daje mieszankę energetycznej i porywającej muzyki.



Duberman


Muzyka ta to reggae z rootsowym zacięciem, wzmocnione elementami ragga i transowym brzmieniem dubu. Duberman rozpoczął swoją działalność, wiosną 2002 jako projekt muzyków Bakshisha i Papriki Korps. Po roku nabierania prędkości zespół dał pierwszy koncert, w klubie Kuriozum na krakowskim





Kazimierzu, przed Świetlikami. 2006 ma być krokiem przełomowym dla Dubermana, czasem nagrania nowej płyty i licznych koncertów w Polsce i
zagranicą




Radical News
Zespół Radical News powstał w 1996r powołany przez Mirka S\'Malca, autora tekstów, wokalisty, gitarzysty, basisty, prowadzącego wcześniej punkowe grupy Zielone Żabki (1 nagroda Festiwalu Jarocin\'8Cool i Ga-Ga (1 nagroda Jarocin\'92). Radical News początkowo funkcjonowali jako grupa hc/punk, nagrywając dla małego niezależnego wydawnictwa High Taste dziesięć utworów wydanych pod tytułem Radykalne Wiadomości i Svobodny Przeplyw.

Członkowie zespołu nigdy nie ograniczali swoich zainteresowań muzycznych do jednego gatunku, czego konsekwencją jest płyta Radical Sound System ( wydana przez Lou and Rocked Boys - 08.2003), będąca mieszanką reggaeowo-dabowych pulsacji i punkowej ekspresji ocierającej się również o hip-hop. Styl zespołu to radical - reggae - dub - hip – hop.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum " SCENA DS " Dolnośląska Scena Muzyczna www.myspace.com/scenads Strona Główna :: KONCERTY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
     " SCENA DS " Dolnośląska Scena Muzyczna www.myspace.com/scenads: Dolnośląska Scena Muzyczna     
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group   c3s Theme © Zarron Media
Regulamin